|
Опис бізнесу(текстова частина)
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) |
На виконання вимог Закону України "Про акцiонернi товариства" та вiдповiдно до рiшення загальних зборiв вiд 21.10.10 було прийнято рiшення змiнити назву товариства з вiдкритого акцiонерного товариства на публiчне акцiонерне товариство "Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм. С.М.Кiрова". Важливих подiй у розвитку товариства злиття, подiл, приєднання , перетворення , видiлення у звiтному роцi не було. |
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
ПАТ "Могилiв-Подiльський машзавод iм. С.М. Кiрова" очолює директор, якому безпосередньо пiдпорядковуються: 1 заступник директора; головний бухгалтер; заступник директора з комерцiї; заступник директора з фiнансово-економiчних питань; заступник директора з кадрiв, побуту та соцiальних питань; заступник директора ро режиму; головний iнженер.
В структуру першого заступника входять:виробничо-диспетчерський вiддiл, цехи i дiльницi основного виробництва, ливарна дiльниця №1 , ковальсько-зварювальний цех №2, механiчнi цехи № 3 , №4, зборочний цех №5, а також деревообробна дiльниця № 7
В структуру головного iнженгера входять всi технiчнi служби пiдприємства: проектно-конструкторський вiддiл; вiддiл голвного технолога; вiддiл технiчного контролю, вiддiл головного енергетика , ремонтно-механiчна служба; ценральна заводська лабораторiя; бюро контрольно-вимiрювальних приладiвi автоматики; iнструментальний вiддiл; бюро технiчної документацiї, а також цехи допомiжного виробництва.
В структуру заступника директора з комерцiї входять вiддiл збуту; вiддiл маркетингу.
В структуру заступника директора з фiнансово-економiчних питань входять: планово-економiчний вiддiл; ВОПiЗ.
В структуру заступника директора з кадрiв входять:ВК, АГД, магазин, оздоровчий пункт.
Фiлiй, дочiрнiх пiдприємств, представництв Товаритсво не має. У вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом органiзацiйна структура змiнилась. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб не надходило. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Пiдприємство веде бухгалтерський облiк господарських операцiй щодо майна та результатiв своєї дiяльностi в натуральних одиницях i в узагальненому грошовому виразi шляхом безперервного документального i взаємопов"язаного їх вiдображення.
Бухгалтерський облiк господарських операцiй здiйснюється методом подвiйного запису по повнiй журнально-ордернiй формi iз заповненням книги Журнал-головна за Планом рахункiв та згiдно з Iнструкцiєю "Про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов"язань, господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй", затверджених наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30.11.99р. за №291 з окремими вiдхиленнями вiд вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.99р. №996-ХIУ та вимог П(С)БО.Облiк частково автоматизований.
Статистична, фiнансова та податкова звiтнiсть складається та подається до вiдповiдних державних органiв своєчасно та в повному обсязi.Облiкова полiтика пiдприємства, обумовлена в наказi №1(а) вiд 01.01.2010р. "Про облiкову полiтику пiдприємства" вiдповiдно до вимог Закону України №996-ХIV вiд 16.07.99р. та наказу №2а вiд 01.01.2010р. "Про органiзацiю бухгалтерського облiку на пiдприємствi", в яких визначенi основнi принципи, методи та процедури, якi використовуються пiдприємством для складання та подання фiнансової звiтностi.
Положення наказiв про облiкову полiтику та органiзацiю бухгалтерського облiку використовувалися пiдприємством на протязi звiтного року без змiн.
Використанi на пiдприємствi принципи бухгалтерського облiку, обумовленi в наказах про облiкову полiтику та органiзацiю бухгалтерського облiку, вiдповiдають концептуальнiй всеохоплюючiй основi фiнансової звiтностi, передбаченiй нацiональними стандартами бухгалтерського облiку.
Бухгалтерський та податковий облiк ведеться товариством вiдповiдно до вимог Закону України <Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi>, затверджених П(С)БО та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї та ведення бухгалтерського та податкового облiку, положень облiкової полiтики на пiдприємствi. |
Текст аудиторського висновку |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
про фiнансову звiтнiсть Публiчного акцiонерного товариства
<Могилiв-Подiльський машзавод iм.С.М. Кiрова>
станом на 31.12.2011 року
06 квiтня 2012 року м. Вiнниця
Товариством з обмеженою вiдповiдальнiстю Аудиторською фiрмою "Файненс Лоу Аудiт Груп" на пiдставi договору № ____ вiд 15 березня 2012р. в перiод з 15 березня 2012 року по 06 квiтня 2012 року проведена перевiрка фiнансової звiтностi публiчного акцiонерного товариства "Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм.С.М.Кiрова>" за 2011 рiк у складi:
Баланс станом на 31 грудня 2011р. (форма№1);
Звiт про фiнансовi результати за 2011р.(форма №2)
Звiт про рух грошових коштiв за 2011 р.(форма №3)
Звiт про власний капiтал за 2011р.(форма №4)
Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2011р (форма №5)
Додаток до примiток до рiчної фiнансової звiтностi (форма №6)
на предмет повноти, достовiрностi та вiдповiдностi чинному законодавству, встановленим нормативам; розкриття в цих звiтах iнформацiї, що подається до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку України.
Концептуальною основою для пiдготовки фiнансової звiтностi товариства є нацiональнi П(С)БО, iншi нормативно-правовi акти щодо ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi, внутрiшнi положення товариства.
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне представлення цiєї фiнансової звiтностi у вiдповiдностi до нацiональних П(С)БО та вимог чинного законодавства.
За перiод, що пiддається перевiрцi, вiдповiдальними за фiнансово-господарську дiяльнiсть були:
- директор - Суржиков Андрiй Федорович
- головний бухгалтер - Мостовик Лiлiя Василiвна
Вiдповiдальнiстю аудиторiв є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на пiдставi результатiв аудиторської перевiрки згiдно з Законом України "Про аудиторську дiяльнiсть", а також за Мiжнародним стандартом аудиту (МСА) 200 "Загальнi цiлi незалежного аудиту та проведення аудиту вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту".
Аудиторами проведена аудиторська перевiрка вiдповiдно до Законiв України "Про цiннi папери i фондовий ринок", "Про державне регулювання ринку цiнних паперiв в Українi", "Про аудиторську дiяльнiсть", "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", Нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, Мiжнародних стандартiв аудиту 700 "Формування думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi>, 705 <Модифiкацiя думки та надання звiту щодо фiнансової дiяльностi>, 706 <Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора>, iнших Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду,iншого надання впевненостi та супутнiх послуг та практики аудиту в Українi, а також у вiдповiдностi до Рiшення Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 19 грудня 2006 року N1528 "Про затвердження Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку", Рiшення Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29 вересня 2011 року N1360 "Вимоги до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)" та iнших нормативних актiв, що регулюють дiяльнiсть учасникiв фондового ринку.
У вiдповiдностi до МСА 530 здiйснена вибiркова перевiрка, яка є репрезентативною, проте iснує ризик неефективної вибiрки, суттєвiсть якої є невисокою. У зв'язку з тестовим характером аудиторської перевiрки та iншими властивими аудиторськiй перевiрцi обмеженнями, разом з обмеженнями, властивими будь-якiй системi бухгалтерського облiку та внутрiшнього контролю, iснує неминучий ризик того, що навiть деякi викривлення можуть залишитися невиявленими.
Початковi залишки пiдтверджено незалежним аудитором Гавронською Iриною Юрiївною Iм.Вiнниця, iдентифiкацiйний код 2542105107I, яка здiйснювала перевiрку фiнансової звiтностi товариства за попереднiй 2010 рiк та висловила умовно-позитивну думку вiд 10.03.2011 року в зв'язку з неможливiстю перевiрки фактiв, якi стосуються неучастi аудиторiв в iнвентаризацiї активiв, зобов'язань, впливу вiдстрочених податкових зобов'язань або вiдстрочених податкових активiв, неможливiстю достовiрного визначення справедливої вартостi фiнансових iнвестицiй на дату балансу.
З метою надання впевненостi користувачам щодо вiдповiдностi фiнансової звiтностi вiдповiдним критерiям аудиторською перевiркою були охопленi активи, капiтал i зобов'язання ПАТ "Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм.С.М.Кiрова", їх вiдображення в облiку та звiтностi у зв'язку iз здiйсненням господарських операцiй на протязi 2011 року та подiй пiсля дати балансу i поданi аналiтичнi данi, якi на думку аудиторiв, доповнять iнформацiю, наведену в фiнансових звiтах.
Завдання аудиту
1. Перевiрити достовiрнiсть фiнансової звiтностi товариства за 2011 рiк та провести аналiз стану фiнансово-господарської дiяльностi товариства.
2. Надати аудиторський висновок щодо вiдповiдностi фiнансової звiтностi товариства за 2011 рiк вимогам чинного законодавства та прийнятої облiкової полiтики.
Масштаб проведення аудиту
Перевiрка проводилась шляхом вивчення звiтностi, статутних документiв, бухгалтерської та iншої iнформацiї про дiяльнiсть товариства, порiвняння даних на початок року, змiн, що пройшли на протязi року, балансових та мiжформових ув'язок та узгодженостi рiзних розрахункiв. Аналiз показникiв дiяльностi пiдприємства та фiнансового стану проведений шляхом визначення коефiцiєнтiв, порiвняння їх значень з нормативними, iншими методами.
Перевiрцi пiдлягали:
установчi документи;
протокол загальних зборiв в 2011 роцi;
фiнансова звiтнiсть за 2011р.;
реєстри бухгалтерського облiку за 2011р.;
окремi первиннi документи.
Аудиторська перевiрка проведена згiдно з Мiжнародними стандартами аудиту, якi визнанi в якостi нацiональних. Цi стандарти вимагають вiд аудиторiв дотримання етичних вимог, а також планування i виконання аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриття iнформацiї у фiнансовiй звiтностi на пiдставi судження аудитора, яке _рунтується на оцiнцi ризикiв суттєвих викривлень фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитори розглядають заходи внутрiшнього контролю, що стосуються пiдготовки та достовiрного представлення фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загальної вiдповiдностi фiнансової звiтностi облiковим принципам, якi є загальноприйнятими в Українi.
Аудитори вважають, що в процесi проведення перевiрки отримано достатнi та вiдповiднi докази для висловлення аудиторської думки.
В 2011 роцi Державною податковою службою була проведена планова перевiрка дотримання податкового законодавства ПАТ <Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм.С.М.Кiрова> за перiод з 2-го кварталу 2010 року по 1-й квартал 2011 року включно.
Межа суттєвостi помилки (невiдповiднiсть даних облiку даним звiтностi) згiдно з Мiжнародним стандартом аудиту №320 "Суттєвiсть в аудитi", яка погоджена мiж замовником та фiрмою в абз.6 п.п. 2.1 Договору "Про проведення аудиту iсторичної фiнансової звiтностi" №___ вiд 15 березня 2012р. становить 17 тис.грн.
1. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
Дана аудиторська перевiрка проведена Товариством з обмеженою вiдповiдальнiстю Аудиторською фiрмою "Файненс Лоу Аудiт Груп", яка здiйснює свою дiяльнiсть на пiдставi Статуту та свiдоцтва про внесення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв №4493 у вiдповiдностi до рiшення Аудиторської Палати України №244I4 вiд 22 грудня 2011р. Свiдоцтво чинне до 22.12.2016р.
Код ЄДРПОУ 37922424.
Адреса: п.i. 03142 м. Київ, вул. Доброхотова б.7 кв.10.
II. Основнi вiдомостi про емiтента
Повне найменування Публiчне акцiонерне товариство <Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм..С.М.Кiрова
Код ЄДРПОУ 14313398
Органiзацiйно-правова форма Публiчне акцiонерне товариство
Мiсцезнаходження Вiнницька обл. м.Могилiв-Подiльський, вул.Гагарiна 4I67, п.i. 24000
Дата державної реєстрацiї 12.09.1994р, оновлене свiдоцтво про державну реєстрацiю юридичної особи серiї АОО за №689871 в зв>язку зi змiною найменування видане 02.11.2010р.
Орган, що видав свiдоцтво Виконавчий комiтет Мог-Подiльської Ради Вiнницької областi
РеєстрацiяНової редакцiї Статуту Нову редакцiю Статуту пiдприємства затверджено загальними зборами акцiонерiв 29.04.2011 року (протокол №1), зареєстровано 17.05.2011р за № 11781050010000060 виконкомом Могилiв-Подiльської мiської Ради.
Основнi види дiяльностi Основнi види дiяльностi (КВЕД):29.53.1 - Виробництво машин та устаткування для перероблення сiльгосппродуктiв28.22.0 - виробництво радiаторiв та котлiв центрального опалення29.22.1 - виробництво пiдiймально-транспортного устаткування
Банкiвськi реквiзити Пiдприємством вiдкрито поточнi рахунки в гривнi:26009761 в Кредитпромбанку м.Вiнницi МФО 302623;26009000113139 в Укрексiмбанку м.Вiнницi МФО 302429;26007260517 в Райфайзенбанк <Аваль> м.Вiнницi МФО 380805Валютнi рахунки:260360128791 в Укрексiмбанку м.Києва МФО 32231326009000113139 в Укрексiмбанку м.Вiнницi МФО 30242926009761 в Кредитпромбанку м.Вiнницi МФО 302623
В 2011 роцi пiдприємство проводило разом з основним i види дiяльностi, якi потребують отримання лiцензiй чи дозволiв.
Так, в наявностi є:
· Лiцензiя Мiнiстерства транспорту та зв"язку України на надання послуг з перевезення пасажирiв i вантажiв автомобiльним транспортом загального користування (крiм надання послуг з перевезення пасажирiв та їх багажу на таксi. Лiцензiя надає право здiйснювати внутрiшнi та мiжнароднi перевезення вантажiв (Строк дiї - 04.07.2007р. по 03.07.2012р.);
· Лiцензiя Мiнiстерства регiонального розвитку та будiвництва на провадження господарської дiяльностi, пов"язаної iз створенням об"єктiв архiтектури (Строк дiї - 17.12.2009р. по 17.12.2014р.);
· Дозвiл Державного комiтету України з промислової безпеки, охорони працi та гiрничого нагляду на початок виконання роботи пiдвищеної небезпеки (Строк дiї - 24.09.2010р. по 24.09.2013р.)
Станом на 31.12.2011р. чисельнiсть працiвникiв товариства становить 619 чоловiк.
Збори акцiонерiв по пiдведенню пiдсумкiв роботи за 2010 рiк проведено 29.04.2011р. (Протокол №1 вiд 29.04.2011р.).
III. Стан бухгалтерського облiку на пiдприємствi
Пiдприємство веде бухгалтерський облiк господарських операцiй щодо майна та результатiв своєї дiяльностi в натуральних одиницях i в узагальненому грошовому виразi шляхом безперервного документального i взаємопов"язаного їх вiдображення.
Бухгалтерський облiк господарських операцiй здiйснюється методом подвiйного запису по повнiй журнально-ордернiй формi iз заповненням книги Журнал-головна за Планом рахункiв та згiдно з Iнструкцiєю "Про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов"язань, господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй", затверджених наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30.11.99р. за №291 з окремими вiдхиленнями вiд вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.99р. №996-ХIУ та вимог П(С)БО.
Облiк частково автоматизований.
При перевiрцi було встановлено, що фiнансова звiтнiсть товариства за 2011 рiк складена на пiдставi облiкових регiстрiв, данi в яких вiдображенi з первинних документiв. Стан наявних первинних документiв та iнших регiстрiв облiку задовiльний.
Статистична, фiнансова та податкова звiтнiсть складається та подається до вiдповiдних державних органiв своєчасно та в повному обсязi.
В ходi аудиту було дослiджено облiкову систему пiдприємства.
Так, облiкова полiтика пiдприємства, обумовлена в наказi №1(а) вiд 01.01.2010р. "Про облiкову полiтику пiдприємства" вiдповiдно до вимог Закону України №996-ХIV вiд 16.07.99р. та наказу №2а вiд 01.01.2010р. "Про органiзацiю бухгалтерського облiку на пiдприємствi", в яких визначенi основнi принципи, методи та процедури, якi використовуються пiдприємством для складання та подання фiнансової звiтностi.
Положення наказiв про облiкову полiтику та органiзацiю бухгалтерського облiку використовувалися пiдприємством на протязi звiтного року без змiн.
Використанi на пiдприємствi принципи бухгалтерського облiку, обумовленi в наказах про облiкову полiтику та органiзацiю бухгалтерського облiку, вiдповiдають концептуальнiй всеохоплюючiй основi фiнансової звiтностi, передбаченiй нацiональними стандартами бухгалтерського облiку.
В 2011 роцi iнвентаризацiя необоротних активiв, нематерiальних активiв на пiдприємствi проводилась станом на 01.04.2011р. на виконання наказу №32 вiд 25.03.2011р. <Про проведення iнвентаризацiї у 2011 роцi>, вiдповiдно до вимог Податкового Кодексу України. З 01.04.2011р. пiдприємство змiнило облiковi оцiнки, зокрема метод нарахування амортизацiї. За результатами iнвентаризацiї надлишкiв, недостач не встановлено.
Рiчна iнвентаризацiя в перевiряємому перiодi проведена згiдно з наказом №151 вiд 23.11.2011р.
Результати iнвентаризацiї вiдображено в бухгалтерському облiку у вiдповiдностi з вимогами нормативних та законодавчих актiв України.
На пiдставi проведених аудитором тестiв можна зазначити, що бухгалтерський та податковий облiк ведеться товариством вiдповiдно до вимог Закону України <Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi>, затверджених П(С)БО та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї та ведення бухгалтерського та податкового облiку, положень облiкової полiтики на пiдприємствi.
Завдання з аудиту спецiального призначення
Вiдповiдно до Мiжнародного стандарту аудиту № 800 "Особливостi мiркування - аудити фiнансової звiтностi, складенi вiдповiдно до концептуальних основ спецiального призначення>, №805 "Особливостi мiркування - аудити окремих фiнансових звiтiв та певних елементiв, рахункiв або статей фiнансового звiту> аудитор надає висновки щодо окремих компонентiв фiнансової звiтностi: активiв, зобов'язань, капiталу.
IУ.Класифiкацiя та оцiнка активiв пiдприємства
Активи вiдображаються товариством в балансi за умови, що оцiнка їх може бути достовiрно визначена i очiкується отримання в майбутньому економiчних вигод, пов'язаних з їх використанням.
4.1.Аудит нематерiальних активiв.
Вiдповiдно до даних бухгалтерського облiку та звiтностi на балансi товариства станом на 31.12.2011 року нематерiальнi активи (рядок 010, 011, 012 балансу) складають:
первiсна вартiсть 617 тис.грн.
залишкова вартiсть 471 тис.грн.
накопичена амортизацiя складає 146 тис.грн.
Сума придбаних i виготовлених нематерiальних активiв в 2011 роцi склала 325 тис.грн.
В складi нематерiальних активiв рахується програмне забезпечення, лiцензiї, товарний знак, патенти та проектно-конструкторська документацiя.
Амортизацiя нематерiальних активiв нараховується прямолiнiйним методом протягом строку їх корисного використання, про що визначено в наказi про облiкову полiтику пiдприємства.
Облiк нематерiальних активiв, їх склад, достовiрнiсть i повнота оцiнки вiдповiдають П(С)БО №8 "Нематерiальнi активи".
4.2. Аудит незавершених капiтальних iнвестицiй, основних засобiв та їх зносу (амортизацiї)
Бухгалтерський облiк витрат, пов'язаних з капiтальним будiвництвом та придбанням об'єктiв, якi вiдносяться до необоротних активiв, їх класифiкацiя по групах ведеться у вiдповiдностi з Планом рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань i господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй та Iнструкцiєю про його застосування, затвердженими наказом Мiнфiну України вiд 30.11.1999р. №291.
Залишок суми незавершеного будiвництва на початок 2011 року становить - 389 тис.грн., на 31 грудня 2011 року - 370 тис.грн., що пiдтверджується даними бухгалтерського облiку.
Сума придбаних i виготовлених капiтальних iнвестицiй за 2011 рiк склала 58 тис.грн.
Переоцiнка незавершених капiтальних iнвестицiй в 2011 роцi не здiйснювалась.
У статтi "Основнi засоби" вiдображається вартiсть матерiальних активiв, якi товариство утримує з метою використання їх у процесi виробництва, постачання товарiв, виконання робiт, для здiйснення адмiнiстративних функцiй, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше одного року.
Облiк основних засобiв ведеться товариством на рахунку 10 "Основнi засоби", малоцiнних необоротних матерiальних активiв - на рахунку 11 .
Аналiтичний облiк основних засобiв на пiдприємствi ведеться пооб`єктно в розрiзi груп, передбачених Планом рахункiв бухгалтерського облiку та П(С)БО №7 "Основнi засоби", за мiсцями зберiгання i вiдповiдальними особами. Придбанi основнi засоби зараховуються на баланс за первинною вартiстю. Одиницею облiку основних засобiв є об'єкт основних засобiв, а також групи однорiдних основних засобiв. Синтетичний облiк пiдтверджується даними аналiтичного облiку основних засобiв.
Згiдно з Наказом по пiдприємству №1 вiд 01.04.2011р. в зв'язку з вимогами податкового законодавства було змiнено облiковi оцiнки в облiку основних засобiв, зокрема для нарахування амортизацiї основних засобiв в бухгалтерському облiку з податкового методу амортизацiї, який застосовувався до 30.03.2011р. пiдприємство, з 01.04.2011р. перейшло на прямолiнiйний метод нарахування амортизацiї. Змiна методу амортизацiї для облiку пiдприємства мали несуттєвий характер та знайшли своє вiдображення у вiдповiдностi до ПСБО №6.
На пiдприємствi дооцiнка об'єктiв основних засобiв до рiвня справедливої вартостi в перевiряємому перiодi не здiйснювалася.
Облiк руху основних засобiв (надходження, перемiщення, ремонт, реалiзацiя, лiквiдацiя, iншi дiї у зв'язку з iнвентаризацiєю), нарахування зносу (амортизацiї) на протязi 2011 року документально оформленi i вiдповiдають вимогам П(С)БО №7 "Основнi засоби".
За даними бухгалтерського облiку i фiнансової звiтностi ПАТ "Могилiв-Подiльський машзавод iм..С.М.Кiрова" станом на 31.12.2011 року на балансi товариства облiковувалися основнi засоби та малоцiннi необоротнi матерiальнi активи, данi щодо первiсної вартостi яких наведенi в таблицi:
(тис. грн.)
Групи основних засобiв на 31.12.2010р. на 31.12.2011р.
Основнi засоби (первiсна вартiсть),в т.ч. 78028 77882
Земельнi дiлянки (рах.101) 989 989
Будинки та споруди (рах.103) 41185 41255
Машини та обладнання (рах.104) 28148 28464
Транспортнi засоби (рах.105) 1866 1795
Iнструменти, прилади та iнвентар (рах.106) 75 101
Iншi основнi засоби 3694 3164
Iншi необоротнi матерiальнi активи (рах.111) 2071 2114
Основних засобiв, взятих в операцiйну оренду або придбаних за фiнансовим лiзингом, у ПАТ <Могилiв-Подiльський машзавод iм..С.М.Кiрова> в перiодi перевiрки не було.
За перiод 2011 року надiйшло основних засобiв i iнших необоротних матерiальних активiв на суму 252 тис.грн. у зв'язку придбанням машин, обладнання, iнструментiв, приладiв i введення в експлуатацiю об'єктiв завершеного будiвництва.
Залишок суми зносу основних засобiв станом на 31.12.2011 року становить 56248 тис.грн., залишкова вартiсть - 21634 тис.грн.
Залишок зносу становить 72,2% первiсної вартостi основних засобiв.
Вартiсть оформлених в заставу основних засобiв станом на 31.12.2011 року складає 3061 тис.грн. (за первiсною вартiстю).
Первiсна вартiсть повнiстю амортизованих основних засобiв станом на 31.12.2011 року складає 1872 тис.грн.
Згiдно з наданими на розгляд аудиторам документами та наказом про облiкову полiтику пiдприємства, нарахування амортизацiї по групi "Iншi необоротнi матерiальнi активи" проводиться в першому мiсяцi використання об'єкта у розмiрi 100% його вартостi.
Аудитори зазначають про незмiннiсть визначеного методу протягом звiтного перiоду.
Склад основних засобiв, достовiрнiсть i повнота їх оцiнки, а також ступiнь розкриття iнформацiї в цiлому вiдповiдають вимогам П(С)БО 7, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27.04.2000 року №92 та облiковiй полiтицi пiдприємства.
На думку аудиторiв, данi фiнансової звiтностi ПАТ <Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм..С.М.Кiрова> за перiод 2011 року вiдповiдають даним аналiтичного та синтетичного облiку основних засобiв товариства та первинним документам, наданим на розгляд аудиторам.
4.3. Аудит фiнансових iнвестицiй
Вiдповiдно до даних бухгалтерського облiку на балансi пiдприємства знаходяться довгостроковi iншi фiнансовi iнвестицiї на суму 1646 тис.грн. (рядок 045 балансу), якi складаються з частки в статутному фондi ТОВ <Продагромаш> - 3,0 тис. грн. та вартостi облiгацiй <Аспект-Рiелтс> - 1643,0 тис.грн.
В ходi перевiрки з"ясовано, що в бухгалтерському облiку пiдприємства довгостроковi фiнансовi iнвестицiї в момент придбання вiдображаються за фактичною собiвартiстю.
В зв'язку з тим, що справедливу вартiсть фiнансових iнвестицiй, якими володiє пiдприємство на дату балансу достовiрно визначити неможливо, то їх необхiдно вiдображати в балансi вiдповiдно п.9 П(С)БО №12 по собiвартостi з урахуванням зменшення корисностi. У разi вiдхилення справедливої вартостi фiнансових iнвестицiй вiд їх балансової вартостi товариству рекомендовано втрати вiд зменшення корисностi фiнансових iнвестицiй визнати як iншi витрати з одночасним зменшенням балансової вартостi фiнансових iнвестицiй.
Консолiдована фiнансова звiтнiсть пiдприємством не складалась.
На думку аудитора, данi фiнансової звiтностi товариства в цiлому вiдповiдають вимогам ПС(Б)О, облiковiй полiтицi, даним реєстрiв аналiтичного облiку довгострокових фiнансових iнвестицiй та первинним документам, наданим аудитору (за винятком вищезазначеного).
4.4. Аудит товарно-матерiальних цiнностей
Товариство веде бухгалтерський облiк покупних товарiв, основних та допомiжних матерiалiв, палива та iнших матерiальних ресурсiв за фактичною собiвартiстю, вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 "Запаси", затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 20.10.99р. за №246.
Бухгалтерський облiк придбання, використання, реалiзацiї (списання) та вибуття здiйснюється у вiдповiдностi з вимогами чинного законодавства України та наказу про органiзацiю бухгалтерського облiку й облiкової полiтики товариства.
Облiк готової продукцiї та незавершеного виробництва вiдображається в бухгалтерському облiку та балансi за фактичною виробничою собiвартiстю, вiдповiдно Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 16 "Витрати".
Оцiнка вибуття товарно-матерiальних та iнших цiнностей здiйснюється за методом середньозваженої собiвартостi.
Згiдно з даними бухгалтерського облiку та балансу товариства:
- виробничi запаси станом на 31.12.10р. складають 3055 тис.грн., на 31.12.11р - 2928 тис.грн;
- незавершене виробництво на 31.12.10р. складає 997 тис.грн., на 31.12.11р - 2182 тис.грн;
- готова продукцiя станом на 31.12.10р. складає 1797 тис.грн., на 31.12.11р - 2580 тис.грн;
- товари станом на 31.12.10р складають 72 тис.грн., на 31.12.11р - 70 тис.грн.
Вiдповiдно до вимог п.23 П(С)БО 9 вартiсть малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, що переданi в експлуатацiю, виключаються зi складу активiв (списуються з балансу) з подальшою органiзацiєю оперативного кiлькiсного облiку таких предметiв за мiсцями експлуатацiї i вiдповiдними особами пiдприємства протягом строку їх фактичного використання.
Активи, що використовуються протягом не бiльше одного року, визнаються малоцiнними та швидкозношуваними предметами (МШП) та облiковуються товариством протягом строку їх фактичного використання.
Аудитори зазначають, що бухгалтерський облiк придбання, використання, реалiзацiї (списання) та вибуття запасiв здiйснюється у вiдповiдностi до вимог чинного законодавства України та наказу про органiзацiю бухгалтерського облiку й облiкової полiтики товариства.
Розкриття iнформацiї вiдповiдає вимогам П(С)БО 9.
4.5. Аудит грошових коштiв
Облiк касових операцiй в товариствi здiйснюється вiдповiдно до <Порядку ведення касових операцiй у нацiональнiй валютi України>, затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 15.12.2004 року № 637 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 13 сiчня 2006 року за N 40I10320.
Операцiї по розрахунковому рахунку вiдображались в бухгалтерському облiку на рахунку 311 "Розрахунковий рахунок". У перiодi, що перевiряється проводились також операцiї з iноземною валютою, якi вiдображались на рахунку 312.
Залишки коштiв на рахунках "Каса", "Поточний рахунок", "Iншi рахунки в банку" на кiнець звiтного перiоду складають 15 тис.грн. (в нацiональнiй валютi), в т.ч. в касi 14 тис.грн. i 11 тис.грн. на рахунку в iноземнiй валютi та пiдтверджуються звiтами каси, виписками банку, зафiксованi в бухгалтерському облiку.
Аудитори зазначають, що розмiр наявних грошових коштiв товариства вiдповiдає сумам, що вiдображенi у складi оборотних активiв товариства у фiнансовiй звiтностi за 2011 рiк.
4.6. Аудит дебiторської заборгованостi
Аудитом встановлено, що облiк дебiторської заборгованостi проводиться пiдприємством у вiдповiдностi до вимог П(С)БО 10 "Дебiторська заборгованiсть".
Дебiторська заборгованiсть за даними бухгалтерського облiку товариства складає:
тис. грн.
на 31.12.2010р. на 31.12.2011р.
Векселi одержанi 150 - -
Дебiторська заборгованiсть за товари (роботи, послуги) 160 857 668
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками:
- з бюджетом 170 96 427
- за виданими авансами 180 2608 1876
- з нарахованих доходiв 190 25 74
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 210 235 83
Разом 3821 3128
На початок року дебiторська заборгованiсть по акцiонерному товариству складала - 3821 тис.грн., а станом на 31.12.2011 року 3128 тис.грн. Таким чином, в звiтному перiодi вiдбулося зменшення дебiторської заборгованостi (на 693 тис.грн.).
Аналiтичний облiк розрахункiв з дебiторами ведеться в розрiзi рахункiв i вiдповiдає пiдсумкам синтетичного облiку.
Залишки дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги, як i решта дебiторської заборгованостi, на кiнець року в балансi вiдображенi за їх первiсною вартiстю згiдно з даними бухгалтерського облiку.
У вiдповiдностi з вимогами Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 10 <Дебiторська заборгованiсть>, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України № 237 вiд 08.10.1999 року та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 25 жовтня 1999 року за № 725I4018 iз змiнами i доповненнями, передбачається створення резерву сумнiвних боргiв на основi класифiкацiї дебiторської заборгованостi.
У звiтному перiодi такий резерв товариством не створювався.
Створення резерву сумнiвних боргiв у товариствi вважають недоцiльним, оскiльки розрахунки з дебiторами носять, в основному, поточний характер.
Зважаючи на структуру дебiторської заборгованостi, наявнiсть сум боргу, що перевищує один мiсяць, аудитори вважають, що товариству слiд створювати резерв сумнiвних боргiв за одним з методiв, передбачених П(С)БО 10 "Дебiторська заборгованiсть".
Вiдповiдно до МСА 505 <Зовнiшнi пiдтвердження> аудитом отримано пiдтвердження реальностi розмiру дебiторської заборгованостi вiд основних дебiторiв.
Крiм зазначених вище, стан розрахункiв з дебiторами не викликає iнших зауважень.
Ризик у визнаннi реальностi дебiторської заборгованостi незначний, оскiльки термiн давностi такої заборгованостi, в основному, не перевищує одного року.
На думку аудиторiв, данi фiнансової звiтностi товариства вiдповiдають даним реєстрiв аналiтичного облiку дебiторської заборгованостi та первинним документам, наданим аудиторам.
Склад дебiторської заборгованостi, достовiрнiсть i повнота її оцiнки, а також ступiнь розкриття iнформацiї в цiлому вiдповiдають вимогам П(С)БО 10 та облiковiй полiтицi пiдприємства.
Облiк заробiтної плати, розрахункiв з пiдзвiтними особами, засновниками та учасниками, iншими дебiторами вiдповiдає чинному законодавству.
Заборгованостi з простроченими термiнами позовної давностi на дату балансу в бухгалтерському облiку не значиться.
У статтi "Iншi оборотнi активи" ведеться облiк податку на додану вартiсть по не отриманих податкових накладних та по податку на додану вартiсть по отриманих авансах.
На початок року iншi оборотнi активи по акцiонерному товариству складали 336 тис.грн., станом на 31.12.2011р. - 429 тис.грн.
Витрати майбутнiх перiодiв станом на 31.12.2011 року на балансi пiдприємства становлять 83 тис.грн.
Облiк активiв товариства, за виключенням вказаних зауважень, в цiлому, вiдповiдає нацiональним (положенням) стандартам бухгалтерського облiку.
V. Аудит власного капiталу
5.1. Структура власного капiталу
Власний капiтал товариства станом на 31.12.2011 року складає 23151 тис.грн.
В ходi перевiрки встановлено структуру власного капiталу товариства в динамiцi, яка має наступний вигляд:
тис. грн.
Складовi власного капiталу 31.12.2010р. 31.12.2011р.
статутний капiтал 630 630
iнший додатковий капiтал 28852 28539
Нерозподiлений прибуток(непокритий збиток) (4241) (6175)
Резервний капiтал 157 157
Усього 25398 23151
Таким чином, з вищенаведеної таблицi видно, що в 2011 роцi на пiдприємствi вiдбулось зменшення власного капiталу на 2247 тис.грн., в основному, за рахунок збитку поточного року.
Статутний капiтал.
Розмiр зареєстрованого статутного капiталу товариства, вiдображений в бухгалтерському облiку, вiдповiдає даним установчих документiв та складає 630 тис.грн.
Свiдоцтво про державну реєстрацiю випуску цiнних паперiв ВАТ <Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм..Кiрова> видане Вiнницьким територiальним управлiнням державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку №201I02I1I99 вiд 10.08.99р.
21 жовтня 2010 року загальними зборами вiдкритого акцiонерного товариства <Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм.С.М.Кiрова> (протокол №1) було внесено змiни до статуту товариства, в яких передбачено змiну найменування акцiонерного товариства, а також виконання всiх iнших вимог Закону України <Про акцiонернi товариства>.
Змiна найменування товариства: Вiдкрите акцiонерне товариство <Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм.С.М.Кiрова> замiнили на нове: Публiчне акцiонерне товариство <Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм.С.М.Кiрова>.
Також було прийнято рiшення про переведення випуску iменних акцiй, випущених у документарнiй формi iснування у бездокументарну форму iснування.
Крiм того, визначено депозитарiй, який буде обслуговувати випуск акцiй, що дематерiалiзуються - ВАТ <Нацiональний депозитарiй України> (в даний час змiнено на ПАТ <Нацiональний депозитарiй України>).
02 грудня 2010 року зареєстровано випуск простих iменних акцiй в бездокументарнiй формi (реєстрацiйний номер 152I02I1I10). Ранiше видане свiдоцтво про державну реєстрацiю випуску цiнних паперiв №201I01I1I99 анульовано.
Статутний капiтал акцiонерного товариства заявлений та сплачений повнiстю в сумi 630 тис.грн., розподiлений на 12596400 шт. простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,05 грн. кожна i вiдповiдає розмiру, що визначений в установчих документах.
Аналiтичний облiк по рах.40 <Статутний капiтал> вiдповiдає вимогам П (С) БО.
Статутний капiтал станом на 31.12.2011р. розмiщено:
Фiзичнi особи 14056 чол. 23,78% (2995070 шт. акцiй);
Юридичнi особи 7 органiз. 76,22% (9601330 шт. акцiй)
Станом на 31 грудня 2011 року власниками акцiй бiльше 10% Статутного капiталу є 2 юридичнi особи.
Державної частки в Статутному капiталi товариства немає.
Привiлейованi акцiї, процентнi та безпроцентнi облiгацiї товариством не емiтувались.
На протязi 2011р. пiдприємством не проводився викуп акцiй власної емiсiї.
Додатковий капiтал.
Станом на 31.12.2011 року розмiр iншого додаткового капiталу становить 28539 тис. грн., а станом на 31.12.2010 року вiн рахувався в сумi 28852 тис.грн. Змiни у розмiрi додаткового капiталу вiдбулися за рахунок нарахування зносу по житлових будинках у сумi 90 тис. грн. та внаслiдок списання суми дооцiнки по вибувших основних засобах в сумi 223 тис.грн.
Резервний капiтал.
Резервний капiтал станом на 31.12.2011р. складає 157 тис.грн. на протязi 2011 року пiдприємство не здiйснювало вiдрахувань до резервного капiталу в зв>язку з вiдсутнiстю чистого прибутку та не використовувало ранiше створений фонд.
Товариством за результатами роботи за перiод з 31.12.2010р. по 31.12.2011р. нарахування та виплата дивiдендiв не проводилась.
Аудиторами встановлено, що розмiр та структура власного капiталу вiдображенi у фiнансовiй звiтностi товариства станом на 31.12.2011 року достовiрно.
Формування непокритого збитку
Непокритий збиток ПАТ <Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм..С.М.Кiрова> станом на 31.12.2011 року становить - 6175 тис.грн., який сформувався внаслiдок наявностi непокритого збитку попереднiх рокiв в сумi 4241 тис.грн., отримання збитку за результатами господарської дiяльностi за 2011 рiк в сумi 2157 тис.грн. i отриманого прибутку вiд списання суми дооцiнки по вибувших основних засобах в 2011 роцi в сумi 223 тис.грн.
Чистий збиток за результатами господарської дiяльностi за 2011 рiк було отримано наступним чином:
- дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 31908
- непрямi податки та iншi вирахування з доходу- ПДВ (2677)
- собiвартiсть реалiзованої продукцiї( товарiв,робiт,послуг) (24240)
- iншi операцiйнi доходи 18340
- адмiнiстративнi витрати (5245)
- витрати на збут (1173)
- iншi операцiйнi витрати (18637)
- iншi фiнансовi доходи 49
- iншi доходи 176
- фiнансовi витрати (626)
- iншi витрати (32)
- чистий прибуток (збиток) (2157)
ПАТ "Могилiв-Подiльський машзавод iм..С.М.Кiрова" у "Звiтi про фiнансовi результати" за 2011 рiк вiдображає повну та правдиву iнформацiю про доходи, витрати, прибутки i збитки вiд фiнансово-господарської дiяльностi.
Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства
Визначення вартостi чистих активiв товариства проводиться за формулою:
Чистi активи = (Необоротнi активи + Оборотнi активи + Витрати майбутнiх перiодiв) - (Довгостроковi зобов'язання + Поточнi зобов'язання + Забезпечення наступних виплат i платежiв + Доходи майбутнiх перiодiв).
Чистi активи товариства станом на 31.12.2011 року згiдно з вищезазначеною формулою складають 23151 тис.грн.: (24121+11343 + 83)-(333 +12063)
тис. грн.
Показник на 31.12.2010р. на 31.12.2011 р.
Розрахункова вартiсть чистих активiв 25398 23151
Статутний капiтал 630 630
Виходячи iз проведеного розрахунку, станом на 31.12.2011 року чистi активи перевищують Статутний капiтал товариства на 22521 тис.грн., що вiдповiдає вимогам п. 3 статтi 155 Цивiльного кодексу України та Методичним рекомендацiям щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств, затверджених рiшенням ДКЦПФРУ вiд 17.11.2004р. №485.
УI. Облiк та достовiрнiсть зобов"язань
В ходi проведення перевiрки встановлено, що товариство вiдображає в балансi зобов>язання за умови, що їх оцiнка може бути достовiрно визначена, а саме: вони являють собою заборгованiсть пiдприємств, яка виникла внаслiдок минулих подiй i погашення якої, як очiкується, призведе до зменшення ресурсiв товариства, що втiлюють в собi економiчнi вигоди.
На дату балансу зобов"язання на пiдприємствi визначенi згiдно п.5 Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 11 "Зобов"язання" зi змiнами та доповненнями, затвердженого наказом МФ України вiд 31.01.2000р №20, оцiнка їх достовiрно визначена i iснує ймовiрнiсть зменшення економiчних вигiд у майбутньому внаслiдок їх погашення.
6.1. Забезпечення наступних витрат i платежiв.
Залишок майбутнiх виплат та платежiв за даними бухгалтерського облiку та звiтностi станом на 31.12.2011р. вiдсутнiй.
Згiдно Наказу про облiкову полiтику та органiзацiю бухгалтерського облiку ПАТ "Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм.С.М.Кiрова" на 2011 рiк створення резервiв на оплату майбутнiх вiдпусток працiвникiв, на додаткове пенсiйне забезпечення, на виконання гарантiйних зобов"язань, на реструктуризацiю, на виконання зобов"язань за обтяжливими контрактами не передбачено.
Однак, аудитори вважають, що товариству слiд створювати забезпечення для вiдшкодування наступних (майбутнiх) операцiйних витрат, що передбачено п.13 П(С)БО 11 "Зобов"язання". Вiдповiдно до вимог ПС(Б)О 11 залишок забезпечення має переглядатися на кожну дату балансу та, за потреби, коригуватися: збiльшуватися або зменшуватися.
6.2. Аудит довгострокових та поточних зобов'язань.
- Довгостроковi зобов'язання
Станом на 31.12.2011р. в рядку балансу 450 язання> рахується довгострокова заборгованiсть за векселями виданими в розмiрi 281 тис.грн.
Станом на 31.12.2011р. в рядку балансу 470 язання> рахується довгострокова заборгованiсть за отриманими поворотними фiнансовими позиками в розмiрi 52 тис.грн.
- Поточнi зобов'язання
Поточнi зобов"язання вiдображенi в балансi згiдно п.12 П(С)БО 11 "Зобов"язання", тобто за сумою погашення.
Аудит позикових коштiв
Станом на 31.12.2011 року заборгованiсть за короткостроковими позиками банку становить 3839 тис. грн.
Крiм того, на протязi звiтного перiоду пiдприємство користувалося тимчасовими безпроцентними поворотними фiнансовими позиками, отриманими вiд iнших юридичних осiб.
Структура поточних зобов"язань тис. грн.
ст. на 31.12.2010р. на 31.12.2011р.
Короткосторковi кредити банкiв 500 2872 3839
Векселi виданi 520 520 342
-заборгованiсть за товари, роботи i послуги 530 2411 1626
Поточнi зобов'язання за розрахунками:
- з одержаних авансiв 540 2502 3940
- з бюджетом 550 73 60
- iз страхування 570 264 315
- з оплати працi 580 1171 1579
- з учасниками 590 137 137
- iншi поточнi зобов'язання 610 362 225
Разом 10312 12063
Розрахунки Товариства з працiвниками по заробiтнiй платi проводилися по рахунку 661 "Розрахунки по оплатi працi", з пiдзвiтними особами по рахунку 372 "Розрахунки з пiдзвiтними особами", з бюджетом по рахунку 641 <Розрахунки з бюджетом>, 651 <Розрахунки з пенсiйним фондом>, 652 <Розрахунки по соцiальному страхуванню> станом на 31.12.2011 року проводились вiдповiдно з дiючим законодавством та за встановленими нормативами.
Простроченої кредиторської заборгованостi станом на 31.12.2011 року, по якiй минув термiн позовної давностi, аудитом не встановлено.
Поточної заборгованостi за довгостроковими позиками у пiдприємства не виявлено.
Данi аналiтичного облiку по вищезазначених рахунках вiдповiдають даним синтетичного облiку.
Вiдповiдно до МСА 505 <Зовнiшнi пiдтвердження>, отримано пiдтвердження реальностi розмiру кредиторської заборгованостi вiд основних кредиторiв.
Аудиторами дослiджено, що визнання, облiк та оцiнка зобов'язань товариства в усiх суттєвих аспектах вiдповiдають вимогам П(С)БО 11 <Зобов'язання>, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31.01.2000 року №20 (зi змiнами та доповненнями)
VII. Реальнiсть та точнiсть фiнансових результатiв
ПАТ "Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм.С.М.Кiрова" у "Звiтi про фiнансовi результати" за 2011 рiк вiдображає повну та правдиву iнформацiю про доходи, витрати, прибутки i збитки вiд фiнансово-господарської дiяльностi пiдприємства.
7.1. Аудит доходiв.
Дохiд пiдприємства вiд реалiзацiї продукцiї визначався у вiдповiдностi з П(С)БО №15 "Дохiд". Доходи в бухгалтерському облiку товариства вiдображаються на пiдставi актiв виконаних робiт (наданих послуг), товарних накладних, виписок банку, розрахункових вiдомостей тощо. Данi первиннi документи оформленi вiдповiдно до вимог ст.9 Закону України <Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi>.
Структуру доходiв товариства за 2011 рiк наведено нижче:
Тис. грн.
№ пIп Назва складових Номер рахунку Сума
1 Чистий дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 701-703 29231
2 Iншi операцiйнi доходи 712- 719 18340
3 Iншi фiнансовi доходи 73 49
4 Iншi доходи 74 176
Основну частину доходу в звiтному роцi товариство отримало вiд реалiзацiї продукцiї власного виробництва.
Аудиторами не встановлено порушень в облiку доходiв товариства за 2011 рiк.
Аудитори вважають, що звiт про фiнансовi результати за 2011 рiк в усiх суттєвих аспектах повнiстю i достовiрно вiдображає величину i структуру доходiв товариства, а також розкриває iнформацiю про них.
7.2. Аудит витрат.
На думку аудиторiв, облiк витрат товариства вiдповiдає вимогам Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 16 "Витрати", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31.12.99 року №318 (далi - П(С)БО 16) та нормам облiкової полiтики товариства.
Вiдображення витрат товариства за 2011 рiк здiйснювалось на вiдповiдних рахунках облiку витрат згiдно з Планом рахункiв бухгалтерського облiку, затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30 листопада 1999 року N291 та зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 21 грудня 1999 року за N892I4185 без використання 8-го класу рахункiв.
Оцiнка готової продукцiї в бухгалтерському облiку та фiнансовiй звiтностi ведеться за фактичною собiвартiстю, вiдповiдно до П(С)БО 16 "Витрати".
Данi про фактичну собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг), вiдображенi в звiтностi (ф.№2) за 2011 рiк у сумi 24240 тис.грн., вiдповiдають даним бухгалтерського облiку.
Аналогiчно пiдтверджуються показники адмiнiстративних витрат, витрат на збут, iнших операцiйних витрат, iнших витрат, структура яких становить:
№ пIп Назва складових № рахунку Сума (тис.грн.) %%
1 Адмiнiстративнi витрати 92 5245 20
2 Витрати на збут 93 1173 5
3 Iншi операцiйнi витрати 94 18637 72
4 Iншi витрати 94 32 -
5 Фiнансовi витрати 95 626 3
Разом 25713 100
За результатами аудиторської перевiрки встановлено, що в основному данi, вiдображенi в журналах-ордерах та оборотно-сальдових вiдомостях, наданих аудиту стосовно витрат товариства за перiод 2011 року, вiдповiдають даним фiнансової звiтностi.
УIII. Розкриття iнформацiї про дiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок".
Особлива iнформацiя про емiтента.
В ходi перевiрки аудитом не виявлено дiй, якi можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок".
В перевiреному перiодi органи управлiння товариства не приймали рiшення про розмiщення цiнних паперiв на суму, що перевищує 25 вiдсоткiв активiв емiтента.
Фактiв лiстингу (делiстингу) цiнних паперiв товариства на фондовiй бiржi не встановлено.
Пiдприємство не отримувало позики або кредити на суму, що перевищують 25 вiдсоткiв активiв на початок звiтного перiоду.
В 2011 роцi вiдбулась змiна складу посадових осiб емiтента, про що 30.04.2011 року до ДКЦПФРУ було подано особливу iнформацiю, а саме:
- вiдкликано весь склад наглядової ради, а саме: Валендюка Сергiя Леонiдовича, Гродецького Андрiя Омеляновича, Тишкiвського Леонiда Станiславовича, Гаврилюка Петра Володимировича, Олонiчева Андрiя Павловича, Олонiчеву Iрину Павлiвну, Книжника Сергiя Вiкторовича, Чепенка Анатолiя Георгiйовича, Богородiченко Свiтлану Афанасiївну;
- Обрано голову та членiв наглядової ради товариства, а саме: головою наглядової ради - Валендюка Сергiя Леонiдовича, членами наглядової ради: Тишкiвського Леонiда Станiславовича, Гаврилюка Петра Володимировича, Олонiчева Андрiя Павловича, Олонiчеву Iрину Павлiвну.
В 2011 роцi органи управлiння пiдприємства не приймали рiшення про утворення, припинення фiлiй, представництв.
Вищий орган товариства не приймав рiшення про зменшення статутного капiталу, про припинення дiяльностi або оголошення банкрутства товариства.
Згiдно з отриманою на пiдприємствi iнформацiєю справи про банкрутство пiдприємства за iнiцiативою зовнiшнiх кредиторiв не порушувались, ухвал про санацiю не виносилось.
Суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається пiдприємством та подається до НКЦПФР разом з фiнансовою звiтнiстю не виявлено.
Принципи корпоративного управлiння товариства та функцiї внутрiшнього аудиту визначенi в Статутi пiдприємства. Функцiю внутрiшнього аудиту виконує ревiзiйна комiсiя. Стан внутрiшнього аудиту задовiльний.
Аудиторами iдентифiковано та оцiнено ризики суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства у вiдповiдностi до МСА 240 <Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi>.
IХ. Аналiз показникiв фiнансового стану
Фiнансовий стан Товариства характеризується наступними показниками:
Показник Нормативне значення 2009рiк 2010рiк 2011рiк
1. Аналiз майнового стану пiдприємства
Коефiцiєнт зносу основних засобiв зменшення 0,68 0,70 0,72
Коефiцiєнт оновлення основних засобiв збiльшення 0,01 0,01 0,01
Коефiцiєнт вибуття основних засобiв менше коеф. №1.2 0,01 0,03 0,01
2. Аналiз лiквiдностi пiдприємства
Коефiцiєнт покриття >1 1,04 0,98 0,94
Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi 0,6-0,8 0,28 0,41 0,30
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi >0 (збiльшення) 0,01 0,01 0,002
Чистий оборотний капiтал >0 (збiльшення) 376,0 -162,0 -720,0
3. Аналiз платоспроможностi (фiнансової стiйкостi) пiдприємства
Коефiцiєнт платоспроможностi (автономiї) >0,5 0,74 0,71 0,65
Коефiцiєнт фiнансування <1 (зменшення) 0,35 0,42 0,54
Коефiцiєнт забезпеченостi власними оборотними засобами >0,1 0,04 -0,01 -0,06
Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу >0(збiльшення) 0,01 0,01 -0,03
4. Аналiз рентабельностi пiдприємства
Коефiцiєнт рентабельностi активiв(ефективностi використання) >0 , збiльшення -0,03 -0,04 -0,06
Коефiцiєнт рентабельностi власного капiталу >0 , збiльшення -0,04 -0,05 -0,09
Коефiцiєнт рентабельностi дiяльностi >0 , збiльшення -0,04 -0,04 -0,07
5. Аналiз дiлової активностi пiдприємства
Коефiцiєнт оборотностi активiв збiльшення 0,66 0,83 0,82
Коефiцiєнт оборотностi кредиторської заборгованостi збiльшення 3,88 4,51 3,88
Коефiцiєнт оборотностi дебiторської заборгованостi збiльшення 9,94 10,31 8,41
Вкладення капiталу повинне бути ефективним. Ефективнiсть капiталу - комплексне поняття, яке охоплює використання оборотних коштiв, основних засобiв i нематерiальних активiв. Тому аналiз ефективностi капiталу проводиться за окремими складовими.
Ефективнiсть використання капiталу в цiлому вимiрюється його рентабельнiстю, тобто процентним вiдношенням балансового прибутку до величини капiталу, а самофiнансування означає фiнансування за рахунок власних джерел, таких як амортизацiйнi вiдрахування i прибуток.
Коефiцiєнт рентабельностi активiв товариства станом на 31.12.2011 року становить -0,06, i в порiвняннi з попереднiм перiодом станом на 31.12.2010 року (-0,04) погiршився на 0,02, а у порiвняннi iз станом на 31.12.2009 року (-0,03) цей показник погiршився на 0,03.
Коефiцiєнт рентабельностi власного капiталу товариства станом на 31.12.2011 року становить -0,09, i в порiвняннi з попереднiм перiодом станом на 31.12.2010 року (-0,05) зменшився на 0,04, а у порiвняннi iз станом на 31.12.2009 року (-0,04) цей показник зменшився на 0,05.
Коефiцiєнт рентабельностi дiяльностi товариства станом на 31.12.2011 року становить -0,07, i в порiвняннi з попереднiм перiодом станом на 31.12.2010 року (-0,04) зменшився на 0,03, i у порiвняннi з 2009 роком також зменшився на 0,03 (проти - 0,04).
Розрахований коефiцiєнт платоспроможностi, який характеризує частку власних засобiв товариства (власного капiталу) в загальнiй сумi засобiв, авансованих в його дiяльнiсть станом на 31.12.2011 року становить 0,65 та бiльше мiнiмального показника нормативу (>0,5). Однак, у порiвняннi до попереднiх перiодiв станом на 31.12.2010 року та на 31.12.2009 року зменшився на 0,06 та на 0,09 вiдповiдно, що вказує на незначне збiльшення залежностi товариства вiд зовнiшнiх кредиторiв на дату балансу.
Коефiцiєнт фiнансування станом на 31.12.2011 року становить 0,54 та бiльше нормативного значення (<1 (зменшення)), який в порiвняннi з показником на 31.12.2010року 0,42 збiльшився на 0,12, що свiдчить про збiльшення частки залучених коштiв у фiнансуваннi товариства.
Коефiцiєнт забезпеченостi власними оборотними засобами, який характеризує долю власних оборотних засобiв у загальнiй сумi оборотних засобiв, станом на 31.12.2011 року становить -0,06, що менше нормативу, а це свiдчить про недостатню кiлькiсть власних оборотних засобiв в загальнiй сумi оборотних засобiв товариства, i в порiвняннi з попереднiм перiодом станом на 31.12.2010 року зменшився на 0,05 (-0,01).
Коефiцiєнт маневреностi власного капiталу, який показує, яка частка власного оборотного капiталу знаходиться в оборотi, тобто характеризує ту частину власного капiталу пiдприємства, яка являється джерелом покриття його поточних активiв, станом на 31.12.2011 року становить -0,03, який у порiвняннi з попереднiм перiодом станом на 31.12.2010 року зменшився на 0,04, i у порiвняннi iз станом на 31.12.2009 року (0,01) цей показник зменшився на 0,04. Дане значення коефiцiєнту вказує на те, що у товариства не вистачає власних джерел для фiнансування господарської дiяльностi.
Важливим показником платоспроможностi є коефiцiєнт покриття, який характеризує готовнiсть товариства лiквiдувати короткострокову заборгованiсть i визначається як вiдношення сум запасiв i витрат, а також грошових коштiв, розрахункiв та iнших активiв до суми короткострокових (поточних) зобов'язань товариства.
Коефiцiєнт покриття станом на 31.12.2011 року становить 0,94, який дещо зменшився в порiвняннi з 2010 роком на 0,04, та свiдчить про те, що платiжнi можливостi товариства дещо погiршились.
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi, який станом на 31.12.2011 року дорiвнює 0,002 проти нормативу 0,25-0,5, у порiвняннi iз станом на 31.12.2010 року (0,01) зменшився, що свiдчить про зменшення у товариства кiлькостi грошових коштiв для погашення його поточних зобов'язань.
Навiть за умови своєчасного проведення розрахункiв з дебiторами, пiдприємство немає можливостi погасити свої поточнi зобов'язання, про що свiдчить значення коефiцiєнту швидкої лiквiдностi станом на 31.12.2011 року в розмiрi 0,30 при нормативi 0,6-0,8, який у порiвняннi iз станом на 31.12.2010 року (у розмiрi 0,41) зменшився на 0,11, а у порiвняннi iз станом на 31.12.2009 року (0,28) збiльшився на 0,02.
Аналiзуючи показники чистого оборотного капiталу можна зробити висновок, про неспроможнiсть пiдприємства сплачувати свої поточнi зобов'язання (-720), в порiвняннi iз станом на 31.12.2010 року вiн погiршився на 558 тис.грн., а в порiвняннi з 31.12.2009 року вiн погiршився на 1096 тис.грн.
Коефiцiєнт оборотностi активiв станом на 31.12.2011р. 0,82 проти 0,83 (за 2010 рiк) свiдчить про зменшення оборотних активiв товариства, тобто про менш ефективне їх використання.
Станом на 31.12.2011 року коефiцiєнт оборотностi дебiторської заборгованостi становить 8,41 (проти 10,31 станом на 31.12.2010 року).
Станом на 31.12.2011 року коефiцiєнт оборотностi кредиторської заборгованостi становить 3,88 (проти 4,51 станом на 31.12.2010 року), що є незадовiльною тенденцiєю.
У пiдприємства збiльшився коефiцiєнт зносу основних засобiв та становить 0,72 станом на 31.12.2011 року. проти 0,70 станом на 31.12.2010 року. Отже, має мiсце потреба в оновленнi основних засобiв.
Лiквiднiсть балансу вiдображає рiвень покриття активами боргових зобов'язань господарюючого суб'єкта, а лiквiднiсть активiв - величина, яка є зворотною часу, необхiдному для перетворення активiв в грошовi кошти.
Порiвняння коштiв, вкладених в активи, що згрупованi за ступенем лiквiдностi, з борговими зобов'язаннями господарюючого суб'єкта, проранжированими згiдно зi строковiстю погашення, дозволить визначити чи баланс пiдприємства є лiквiдним.
Лiквiднiсть балансу визначається спiвставленням загальних сум вищенаведених груп активiв та пасивiв.
Оптимальнi значення такi:
А1 > = П1; А2 > = П2; А3 > = П3; А4 < = П4.
Аналiз лiквiдностi балансу станом на 31.12.2011 року тис. грн.
Актив Код рядка На кiнець звiтного перiоду Пасив Код рядка На кiнець звiтного перiоду Платiжний залишок або нестача
Найбiльш лiквiднi активи (А1) 230, 240 26 Негайнi пасиви (П1) 540 - 610 6256 -6230
Активи, що швидко реалiзуються (А2) 150, 160, 170, 180, 210, 220 3128 Короткостроковi пасиви (П2) 500 - 530 5807 -2679
Активи, що повiльно реалiзуються (А3) 100, 120, 130, 140, 250, 270 8272 Довгостроковi пасиви (П3) 480 333 7939
Активи, що важко реалiзуються (А4) 80 24121 Постiйнi пасиви (П4) 380, 430, 630 23151 970
Баланс 280 35547 Баланс 640 35547 х
За даними показниками видно, що з розглянутих нерiвностей задовольняє умовi оптимальностi тiльки третя нерiвнiсть, перша, друга та четверта нерiвностi не вiдповiдають нормативу.
На пiдставi аналiзу показникiв фiнансового стану ПАТ "Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм..С.М.Кiрова" розрахованих за 2009 рiк, 2010 рiк та 2011 рiк є пiдстави стверджувати, що збитковiсть товариства негативно вплинула на всi коефiцiєнти станом на 31.12.2011 року.
На думку аудиторiв, для покращення фiнансового стану товариства необхiдно здiйснити цiлий ряд ефективних управлiнських заходiв, а саме:
знизити поточнi зобов'язання товариства;
вiднайти резерви зниження витрат;
шляхом розширення ринкiв збуту значно збiльшити обсяги реалiзацiї продукцiї товариства i т.i.
Х. Аудиторський висновок про фiнансову звiтнiсть
Нами проведено аудит фiнансової звiтностi ПАТ <Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм.С.М.Кiрова>, що додається, за перiод дiяльностi з 01 сiчня 2011 року по 31 грудня 2011 року станом на 31 грудня 2011 року, яка включає:
- Баланс станом на 31 грудня 2011р. (форма№1);
- Звiт про фiнансовi результати за 2011р. (форма №2)
- Звiт про рух грошових коштiв за 2011р. (форма №3)
- Звiт про власний капiтал за 2011р. (форма №4)
- Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2011р. (форма №5)
- Додаток до примiток до рiчної фiнансової звiтностi (форма №6)
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання фiнансової звiтностi, що надає достовiрну та справедливу iнформацiю вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та звiтностi, i за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного аудиту. Нами проведено аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту, якi прийнятi в якостi Нацiональних стандартiв аудиту в Українi Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання етичних вимог, а також вiдповiдного планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень. Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриття у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудиторiв, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитори розглядають заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом та загального подання фiнансової звiтностi.
Аудитори вважають, що отримано достатнi i прийнятнi аудиторськi докази для висловлення власної модифiкованої аудиторської думки.
Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки:
Ми не спостерiгали за iнвентаризацiєю наявних необоротних активiв та запасiв станом на 31 грудня 2011р., оскiльки ця дата передувала призначенню нас аудиторами товариства. Через характер облiкових записiв товариства ми не мали змоги пiдтвердити або перевiрити наявнiсть необоротних активiв та запасiв за допомогою iнших альтернативних аудиторських процедур.
В зв'язку з тим, що справедливу вартiсть фiнансових iнвестицiй, якими володiє пiдприємство на дату балансу достовiрно визначити неможливо, то їх необхiдно вiдображати в балансi вiдповiдно п.9 П(С)БО №12 по собiвартостi з урахуванням зменшення корисностi. У разi вiдхилення справедливої вартостi фiнансових iнвестицiй вiд їх балансової вартостi товариству рекомендовано втрати вiд зменшення корисностi фiнансових iнвестицiй визнати як iншi витрати з одночасним зменшенням балансової вартостi фiнансових iнвестицiй.
Товариством не створено резерв сумнiвних боргiв, як цього вимагає ПС(Б)О №10 "Дебiторська заборгованiсть", що не дає пiдстав для визначення чистої реалiзацiйної вартостi дебiторської заборгованостi.
Товариством не створюється забезпечення для вiдшкодування наступних (майбутнiх) операцiйних витрат, що передбачено п.13 П(С)БО 11 "Зобов"язання" на оплату майбутнiх вiдпусток працiвникiв, на додаткове пенсiйне забезпечення, на виконання гарантiйних зобов"язань, на реструктуризацiю, на виконання зобов"язань за обтяжливими контрактами.
Вплив цих порушеннь на загальний розмiр активiв є обмеженим.
Умовно-позитивна думка.
На нашу думку, за винятком можливого впливу питань, про якi йдеться в параграфi <Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки>, фiнансова звiтнiсть подає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах (або надає достовiрну та справедливу iнформацiю про) фiнансовий стан ПАТ <Могилiв-Подiльський машзавод iм..С.М.Кiрова> станом на 31 грудня 2011 року, а також результати дiяльностi та рух грошових коштiв за 2011 рiк, згiдно з нормативними вимогами щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi.
Директор - аудитор
(сертифiкат А №005671) Гавронська I.Ю.
Аудитор
(сертифiкат А №004802) Мельничук I.А.
06 квiтня 2012 року |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання |
Завод спецiалiзується на виробництвi машин та устаткування для переробки зернових та зернобобових культур. Основнi види продукцiї агрегатнi машини та крупоцехи продуктивнiстю 7, 15, 50 тIдобу, крупоцехи продуктивнiстю 7-15 тIдобу, навантажувач продуктивнiстю 110 тIгод, камневiдбiрник продуктивнiстю 6-9 тIгод., дробарки, преса, iнше обладнання та запчастини до нього. Все обладнання що виробляє завод користується попитом у споживачiв i в деякiй мiрi залежить вiд сезонностi виробництва зернових те зернобобових культур. Обсяги заказiв збiльшуються з квiтня по листопад мiсяць. З листопада по квiтень вiдбувається незначний спад в попитi на продукцiю товариства. Експорт складає близько 50% товарної продукцiї. Готова продукця товариства металоємка, що змушує постiйно коригувати цiну через рiст цiни на метал.
Пiдвищення витрат на енергоносiї у зимовий перiод, рiзке зростання цiн на продукцiю металургiйного комплексу, нестабiльнiсть на ринку зерна позначились на падiннi попиту та та призвело до збитковостi пiдприємства. На внутрiшньому ринку та країнах СНД значно зросла конкуренцiя з боку iноземних виробникiв (Туреччина,Данiя, Росiя та iншi.). Для ефективного збуту готової продукцiї в товариствi використовуються рiзнi методи продаж, в тому числi попереднi замовлення, продаж по передплатi, продаж в кредит та iнше. Укладання договорiв на поставку обладнання з НАК "Украгролiзинг" давало змогу реалiзувати в окремi роки продукцiї на суму 4-6 млн.грн. Назрiла необхiднiсть передбачити розробку нормативної бази для можливостi надання обладнання у лiзинг за кордон.
Для збереження обсягiв виробництва на досить високому рiвнi розробленi заходи по виконанню плану економiчного розвитку заводу у 2011 роцi, якi включають у себе заходи по розробцi нової технiки та новiтнiх технологiй. Разом з тим виконання планiв впровадження нової технiки i новiтнiх технологiй в значнiй мiрi буде залежати вiд кон'юктури ринку, в першу чергу на зерно, а також на переробне обладнання. При перевиробництвi зерна i падiння на нього цiн може вiдбутися i падiння обсягiв виробництва.
Для покращення фiнансово-економiчного стану пiдприємства розроблена програма дiй: розширення номенклатури; - Цiнова полiтика : утримання , по можливостi, стабiльними цiнами, iз цiєю метою впровадження нових технологiй енергозберiгаючих та ресурсозберiгаючих технологiй. - Якiсть: необхiднiсть впровадження нових технологiй поповнення верстатного парку новим обладнанням пiдвищення квалiфiкацiї спецiалiстiв. - Сервiсне обслуговування - створення дилерської мережi та баз комплектацiї та Українi та за її межами. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування |
За 5 рокiв придбано основних засобiв на суму 4796 тис. грн, та здiйснено вiдчуження основних засобiв на 9331тис. грн. По роках: 2007 рiк -придбано-561 тис. грн, вiдчужено 3282 тис. грн, 2008 рiк придбано 1702 тис. грн, вiдчужено 1162, 2009 рiк придбано 989 тис. грн., вiдчужено 709 тис. грн. 2010 рiк придбано 701 тис. грн., вiдчужено на 3189 тис. грн. Основнi придбання - земельнi дiлянки - 1226 тис. грн., машина плазмено-автоматичної рiзки "Харкiв Па1" вартiстю 426,0 тис. грн, установки компресорнi- 3 штуки- 178тис. грн. , компресори гвинтовi ДК 60 -198 тис. грн, , нова технiка ( заказ Мiнпромполiтики) 478 тис. грн, Основнi придбання 2010 року -котельня ЛК -397 тис. грн., опалювальний пункт iнженерногго корпусу - 58 тис. грн. Основнi вiдчуження : передача у комунальну власнiсть мiста житлового фонду на суму 32895 тис. грн, вiдчуження будiвель iспоруд на суму 1789 тис. грн, транспортних засобiв на суму 315 тис. грн, обладнання на суму 378 тис. грн Основнi вiдчуження 2010 року - будiвлi та споруди на суму 2356 тис. грн.. обладнання на суму 505 тис. грн. У 2011 роцы надiйшло основних засобiв на суму 843 тис. грн., вибуло основних засобыв на суму 989 тис. грн. Основнi придбання за 2011 рiк листогибний прес вартiстю 41 тис. грн, ви. Вiдчуження це обладнання на суму 824 тис. грн.Пiдприємство не планує значних iнвестицiй або придбання, пов'язаних з її господарською дiяльнiстю. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення |
До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 1,0 тис.грн. Володiння ОЗ здiйснюється на правах власностi на постiйнiй основi. Термiн корисного використання по групам ОЗ: будiвлi i споруди - 125-150 рокiв; транспортнi засоби - 10-15 рокiв; машини та обладнання - 20-25 рокiв. Первiсна вартiсть основних засобiв на початок звiтного перiоду складає -78028 тис.грн., на кiнець 77882 тис. грн. Знос 56248 тис. грн., ступiнь зносу 72,22%, у т.ч. будинки, споруди 58,2%, машини та обладнання 89,48%, транспортнi засоби 95.98%. Ступiнь використання 30%. Амортизацiя становить 2119 тис. грн. За звiтний перiод надiйшло основних засобiв на суму 843 тис. грн.,. Вибуло основних засобiв на суму 989 тис. грн.. Товариством для одержання кредиту, пiд заставу оформлено основнi засоби, на якi є обмеження щодо неможливостi надавати їх в заставу пiд iнший кредит та вiдчуження. На кiнець звiтного перiоду непогашена частина боргу по кредитам становить 3839 тис. грн.
Товариство не орендує основнi засоби . Планiв щодо капiтального будiвництва , значне розширення або удосконалення основних засобiв немає. Екологiчнi питання не впливають на використання активiв. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень |
Основнi проблеми що виникають та мають значний вплив на дiяльнiсть пiдприємства пов'язанi з зниженням платоспроможностi потенцiйних споживачiв, з податковою полiтикою, кредитуванням виробництва, проходженням митних процедур при експортно-iмпортних операцiях призвели до зниження обсягiв виробництва i питомої ваги експорту. Пiдвищення витрат на енергоносiї у зимовий перiод, рiзке зростання цiн на продукцiю металургiйного комплексу, нестабiльнiсть на ринку зерна позначились на падiннi попиту та та призвело до збитковостi пiдприємства. Ревальвацiя гривнi до основних валют призвела до збиткiв по ранiше укладеним угодам з партнерами. На внутрiшньому ринку та країнах СНД значно зросла конкуренцiя з боку iноземних виробникiв(Туреччина,Данiя, Росiя та iншi.) Пiднiмати цiни на продукцiю недоцiльно тому що втрачаються постiйнi споживачi , а збереження стабiльних цiн робить продукцiю пiдприємства збитковою. Важливим є необхiднiсть вирiшення питання оперативного повернення державою ПДВ по експортним операцiям.Для пiдтримки експорту необхiднi додатковi витрати.Цi витрати повиннi компенсуватися за рахунок податкових пiльг. Не повнiстю виконується Закон "Про лiзинг ". Укладання договорiв на поставку обладнання з НАК "Украгролiзинг" давало змогу реалiзувати в окремi роки продукцiї на суму 4-6 млн.грн.. Назрiла необхiднiсть передбачити розробку нормативної бази для можливостi надання обладнання у лiзинг за кордон.Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень Товариством не вивчена. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства |
У звiтному перiодi товариство отримало штрафних санкцiй за порушення чинного законодавства у сумi 156 тис. грн. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента |
Пiдприємство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування та самоокупностi. У звiнтному перiодi товариство користувалося кредитами банкiв, iнвестицiй не залучало, не випускало облiгацiй, не надавало фiнансовї допомоги. Можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв реалiзацiї, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства як суб'єкта господарювання необхiдним є придiлення вiдповiдної уваги ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Пiдприємство своєчасно проводить вiдгрузку продукцiї тому за даний перiод договорiв, якi були укладенi, але не виконанi немає |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) |
Для збереження обсягiв виробництва на досить високому рiвнi розробленi заходи по виконанню плану економiчного розвитку заводу у 2011 роцi, якi включають у себе заходи по розробцi нової технiки та новiтнiх технологiй: - впровадження у виробництво багатофункцiональної мiнi комбiкормової установки Р 6- ММКУ-1,5, змiшувача горизонтальної порцiйної дiї стрiчковий Р6-СГПЛ -1000, цеху по виробництву премiксiв та бiовiтамiнних добавок Р6-ЦПП-БДВ-2, котла опалювального водогрiйного Р6-КОВП-25Д, плющильного верстата ПС-600; - впровадженя у виробництво вертикальної сушарки ВС-10М; - агровiбрацiйної сушарки АВС; сепаратора Р6-СВС-6; - Разом з тим виконання планiв впровадження нової технiки i новiтнiх технологiй в значнiй мiрi буде залежати вiд кон'юктури ринку, в першу чергу на зерно, а також на переробне обладнання. При перевиробництвi зерна i падiння на нього цiн може вiдбутися i падiння обсягiв виробництва.
Для покращення фiнансово-економiчного стану пiдприємства розроблена програма дiй . -Розшигення номенклатури; - Цiнова полiтика : утримання , по можливостi, стабiльними цiнами, iз цiєю метою впровадження нових технологiй енергозберiгаючих та ресурсозберiгаючих технологiй. - Якiсть: необхiднiсть впровадження нових технологiй поповнення верстатного парку новим обладнанням пiдвищення квалiфiкацiї спецiалiстiв. - Сервiсне обслуговування - створення дилерської мережi та баз комплектацiї та Українi та за її межами. - Експорт складає близько 50% товарної продукцiї.Збiльшення осягiв експорту вимагає рiшення питань: сертифiкацiї продукцiї реклами та маркетингових дослiджень спрощення митних процедур - Реорганiзацiя системи управлiння виробництвом у зв'язку з струкиурними зрушеннями. - Необхiднiсть Держзамовлення на високолiквiдну продукцiю. - Розширення контактiв з лiзинговими компанiями. - Необхiднiсть розширення роботи з торговими представництвами держав СНД та Середньої Азiї |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок |
Витрат на дослiдження та розробку у звiтному перiодi не було |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається |
Судових справ , стороною в яких виступає Емiтент або його посадовi особи не було. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Вiдповiдно рiшення Наглядової ради вiд 10.04.2012 року звiльнено директора Суржикова Андрiя Федоровича, призначено директора Мормiтко Владислава Григоровича.
На пiдставi аналiзу показникiв фiнансового стану ПАТ "Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм..С.М.Кiрова" розрахованих за 2009 рiк, 2010 рiк та 2011 рiк є пiдстави стверджувати, що збитковiсть товариства негативно вплинула на всi коефiцiєнти станом на 31.12.2011 року.Для покращення фiнансового стану товариства необхiдно здiйснити цiлий ряд ефективних управлiнських заходiв, а саме:
знизити поточнi зобов'язання товариства;
вiднайти резерви зниження витрат;
шляхом розширення ринкiв збуту значно збiльшити обсяги реалiзацiї продукцiї товариства i т.
По результатам роботи за 2009 рiк чистий збиток становив 992 тис. грн. За результами дiяльностi за 2010 рiк товариство отримало чистий збиток у сумi 1488 тис. грн.У 2011 роцi товариство отримало систий збиток у сумi 2157 тис. грн. На кiнець 2011 року , непокритий збиток на товариствi становить 6175 тис. грн. |
|