Приватне акціонерне товариство "Могилів-Подільський машинобудівний завод"

Код за ЄДРПОУ: 14313398
Телефон: 0433765057
e-mail: mashzavod@ukrpost.ua
Юридична адреса: 24000, Вінницька обл., місто Могилів-Подільський, ВУЛИЦЯ ВОКЗАЛЬНА, будинок 4/67
 
Дата розміщення: 27.04.2017

Річний звіт за 2016 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); На виконання вимог Закону України "Про акцiонернi товариства" та вiдповiдно до рiшення загальних зборiв вiд 21.10.10 було прийнято рiшення змiнити назву товариства з вiдкритого акцiонерного товариства на публiчне акцiонерне товариство "Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод iм. С.М.Кiрова". У звiтному перiодi вiдповiдно рiшення позачергових загальних зборiв вiд 06.10.2015 року було змiнено найменуванняи товариства :
· повне найменування Товариства - Публiчне акцiонерне товариство “Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод”;
· скорочене найменування Товариства - ПАТ “Могилiв-Подiльський машзавод”.
У вiдповiдностi з Рiшенням №117 вiд 29.02.2016 року 7-ї сесiї 2-го скликання Могилiв-Подiльської мiської ради, змiнили найменування вулицi, адреса мiсцезнаходження товариства стала: 24000, Вiнницька область, мiсто Могилiв-Подiльський, вулиця Вокзальна, 4/67
Важливих подiй у розвитку товариства злиття, подiл, приєднання , перетворення , видiлення у звiтному роцi не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; ПАТ «Могилiв-Подiльський машзавод» очолює генеральний директор, якому безпосередньо пiдпорядковуються:
- головний iнженер;
- головний бухгалтер;
- директор з виробництва;
-директор з перспективного розвитку, маркетингу i збуту продукцiї;
-директор з режиму.
В структуру головного iнженера входять всi технiчнi служби пiдприємства: вiддiл головного технолога, вiддiл технiчного контролю, вiддiл головного енергетика, ремонтно-механiчна служба, служба головного метролога, ВIКТ, iнструментальний цех, а також цехи одноманiтного виробництва.
В структуру директора з виробництва входять: виробничо-диспетчерський вiддiл, цехи i дiльницi основного виробництва, ливарна дiльниця №1, ковально-зварювальний цех №2, механiчнi цехи №3, №4, складальний цех № 5, деревообробна дiльниця №7, а також вiддiл матерiально-технiчого забезпечення.
В структуру директора з перспективного розвитку, маркетингу i збуту продукцiї входять: вiддiл збуту, вiддiл маркетингу, вiддiл головного конструктора.
В структуру директора з режиму входять: служба охорони
Фiлiй, дочiрнiх пiдприємств, представництв Товариство не має. У вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом органiзацiйна структура дещо змiнилась.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв облiкового складу 401 осiб, за сумiсництвом – 1 особа, працiвникiв, якi працюють в умовах неповного робочого часу 164 осiб, позаштатних працiвникiв – 3 особи. Фонд оплати працi у звiтному перiодi склав13174 тис. грн. У порiвняннi з попереднiм звiтним перiодом фонд оплати працi збiльшився на 6120 тис. грн. Кадрова програма товариства спрямована на забезпечення пiдвищення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв: пiдбiр кадрiв; пiдвищення квалiфiкацiї; обов'язкове навчання, стажування на пiдприємствi.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емiтент не проводить спiльної дiяльностi з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб не надходило.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Господарськi операцiї в бухгалтерському облiку вiдображаються шляхом записiв в регiстрах бухгалтерського облiку у вiдповiдностi до прийнятої на пiдприємствi облiкової полiтики. Вибрана облiкова полiтика достатньо освiчує форму облiку i методи оцiнки окремих статей звiтностi.
Основними якiсними характеристиками фiнансової звiтностi пiдприємства є зрозумiлiсть, доречнiсть, iстотнiсть, правдиве вiдображення, нейтральнiсть, обачнiсть, повнота, порiвняннiсть, автономнiсть. Використання основних якiсних характеристик дозволяє забезпечити достовiрне та об’єктивне складання фiнансової звiтностi товариства щодо результатiв дiяльностi, фiнансового стану та його змiн.
Товариство регулярно, але не рiдше нiж один раз на рiк, перевiряє облiкову полiтику, i в разi прийняття нових або змiни дiючих стандартiв, переглядає i доповнює свою облiкову полiтику належним чином.
Основнi положення облiкової полiтики Товариства:
- до складу основних засобiв вiдносяться будiвлi i споруди, машини i обладнання, транспортнi засоби, iнструменти, прилади, iнвентар, меблi та iншi основнi засоби з термiном експлуатацiї бiльше 365 днiв та вартiстю бiльше 6000,00 грн.
Амортизацiя основних засобiв нараховується iз застосуванням прямолiнiйного методу;
- iншi необоротнi матерiальнi активи окремо у звiтностi не видiляються. Вартiсть обє’ктiв, що не вiдповiдає визначеному критерiю суттєвостi в момент придбання вiдноситься на витрати;
- амортизацiя нематерiальних активiв нараховується прямолiнiйним методом;
- запаси вiдображаються за найменшою з двох величин: собiвартостi або чистої вартостi реалiзацiї;
- вибуття виробничих запасiв проводиться по методу середньозваженої собiвартостi;
- нарахування резерву сумнiвних боргiв проводиться виходячи iз платоспроможностi окремих дебiторiв;
- витрати на позики, якi безпосередньо вiдносяться до придбання, будiвництва або виробництва квалiфiкацiйного активу, тобто активу, пiдготовка якого до передбачуваного використання або для продажу обов'язково вимагає значного часу, додаються до вартостi даних активiв до тих пiр, поки цi активи не будуть, в основному, готовi до передбаченого використання або для продажу. Всi iншi витрати на позики визнаються у складi звiту про сукупний дохiд того перiоду, в якому вони понесенi;
- нарахування забезпечень виплат вiдпусток здiйснюється у момент виникнення зобов’язань.
Амортизацiя нематерiальних активiв нараховується прямолiнiйним методом протягом строку їх корисного використання, про що зазначено в наказi про облiкову полiтику пiдприємства.
У статтi “Основнi засоби” вiдображається вартiсть матерiальних активiв, якi товариство утримує з метою використання їх у процесi виробництва, постачання товарiв, наданнi послуг, для здiйснення адмiнiстративних функцiй, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше одного року та вартiстю бiльше 6000,00грн.
Придбанi (створенi) основнi засоби зараховуються на баланс товариства за первiсною вартiстю. Одиницею облiку основних засобiв є об'єкт основних засобiв.
Первiсно пiдприємство оцiнює основнi засоби за собiвартiстю.
Запасами Товариство вважає активи, якi утримуються для подальшого перепродажу або перебувають в процесi виробництва з метою перепродажу продукту виробництва, утримуються для споживання пiд час виробництва, виконання робiт, надання послуг в умовах звичайної господарської дiяльностi.
Оцiнка запасiв при надходженнi здiйснюється за первiсною вартiстю, при вибуттi сировини, матерiалiв, напiвфабрикатiв та iнших виробничих запасiв - за методом середньозваженої собiвартостi.
Визнання i оцiнка реальної дебiторської заборгованостi здiйснюється вiдповiдно до МСФЗ. Резерв сумнiвних та безнадiйних боргiв створюється, виходячи iз платоспроможностi окремих дебiторiв.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Товариство спецiалiзується на виробництвi машин та устаткування для переробки зернових та зернобобових культур. Основнi види продукцiї: агрегатнi машини та крупоцехи продуктивнiстю 7, 15, 50 т/добу, крупоцехи продуктивнiстю 7-15 т/добу, навантажувач продуктивнiстю 110 т/год, камневiдбiрник продуктивнiстю 6-9 т/год., дробарки, преса, iнше обладнання та запчастини до нього.
Все обладнання що виробляє завод користується попитом у споживачiв i в деякiй мiрi залежить вiд сезонностi виробництва зернових те зернобобових культур. Обсяги заказiв збiльшуються з квiтня по листопад мiсяць. З листопада по квiтень вiдбувається незначний спад в попитi на продукцiю товариства. Експорт складає близько 20,7% товарної продукцiї. Готова продукця товариства металоємка, що змушує постiйно коригувати цiну через рiст цiни на метал.
Пiдвищення витрат на енергоносiї у зимовий перiод, рiзке зростання цiн на продукцiю металургiйного комплексу, нестабiльнiсть на ринку зерна позначилось на падiннi попиту на продукцiю Товариства та призвело до збитковостi пiдприємства. На внутрiшньому ринку та у країнах СНД значно зросла конкуренцiя з боку iноземних виробникiв (Туреччина, Данiя, Росiя та iншi). Для ефективного збуту готової продукцiї в товариствi використовуються рiзнi методи продаж, в тому числi попереднi замовлення, продаж по передплатi, продаж з акредитивною формою оплати та iнше.
Укладання договорiв на поставку обладнання з НАК "Украгролiзинг" давало пiдприємству змогу реалiзувати (в окремi роки) продукцiї на суму 4-6 млн.грн. Назрiла необхiднiсть передбачити розробку нормативної бази для можливостi надання обладнання у лiзинг за кордон.
Для збереження обсягiв виробництва на досить високому рiвнi розробленi заходи по виконанню плану економiчного розвитку товариства, якi включають заходи по розробцi нової технiки та новiтнiх технологiй. Разом з тим виконання планiв впровадження нової технiки i новiтнiх технологiй в значнiй мiрi буде залежати вiд кон'юктури ринку, в першу чергу на зерно, а також на переробне обладнання. При перевиробництвi зерна i падiння на нього цiн може вiдбутися i падiння обсягiв виробництва.
Для покращення фiнансово-економiчного стану пiдприємства розроблена програма дiй: розширення номенклатури.
Цiнова полiтика: утримання, по можливостi, стабiльними цiни. Iз цiєю метою впровадження нових енергозберiгаючих та ресурсозберiгаючих технологiй.
Якiсть: необхiднiсть впровадження нових технологiй, поповнення верстатного парку новим обладнанням, пiдвищення квалiфiкацiї спецiалiстiв.
Сервiсне обслуговування - створення дилерської мережi та баз комплектацiї на Українi та за її межами.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Протягом 5 останнiх рокiв були такi придбання та вiдчуження.
У 2012 роцi вибуло основних засобiв на суму 4638 тис. грн., надiйшло на суму 391 тис. грн. Основнi вiдчуження будiвлi та споруди , включаючи житловi будинки переданi мiсту, обладнання, транспортнi засоби.За 2013 рiк надiйшло основних засобiв на суму 496 тис. грн. , вибуло основних засобiв на суму 591 тис. грн. Основнi вiдчуження це обладнання на суму 251 тис. грн, транспортнi засоби на 18 тис. грн. У 2014 роцi придбано основних засобiв на суму 362 тис. грн. , вiдчужено основних засобiв на суму 647 тис. грн., Основнi вiдчуження це обладнання на суму 321 тис. грн , транспортнi засоби на суму 99 тис. грн. У 2015 роцi надiйшло основних засобiв на суму 167 тис. грн., вибуло основних засобiв на суму 16 тис.грн. У 2016 роцi надiйшло основних засобiв на суму 107 тис. грн, вибуло на суму 895 тис. грн. Основнi вiдчуження це клуб 293 тис. грн, та земельна дiлянка вартiстю 360 тис. грн.
Пiдприємство не планує значних iнвестицiй або придбання, пов'язаних з її господарською дiяльнiстю.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Операцiї з пов’язаними сторонами у визначеннi, що наданий у МСБО 24, ПАТ «Могилiв-Подiльський машинобудiвний» проводило з ТОВ “Продагромаш”, як зi стороною, яка перебуває пiд спiльним контролем через акцiонера, що має значний пакет акцiй (ТОВ “О М З”), ТОВ «Мелiтор» - через близьких родичiв членiв управлiнського персоналу товариства та з ТОВ «О М З» як акцiонера, що має значний пакет акцiй.
Так, в 2016 роцi товариство мало наступнi операцiї з пов’язаними особами:

ПАТ «Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод» вiд ТОВ “Продагромаш” на протязi 2016 року отримало матерiальнi ресурси для використання їх у виробничiй дiяльностi на загальну суму 16074 тис.грн. ( з врахування ПДВ).
Станом на 31.12.2016 року по розрахунках з постачальником - ТОВ «Продагромаш»у товариства рахується кредиторська заборгованiсть в сумi 86 тис.грн. (з ПДВ), що i вiдображено у складi статтi «Поточна кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги» (рядок 1615 балансу). Трансформацiю щодо даної статтi балансу по вищеописаних операцiях не проводили.
Вiд ПАТ «Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод» протягом 2016 року товариство “Продагромаш” отримало матерiальнi цiнностi на суму 74 тис.грн. (з врахування ПДВ).
Станом на 31.12.2016 року по розрахунках з покупцем - ТОВ «Продагромаш» рахується дебiторська заборгованiсть в сумi 44 тис.грн. (з ПДВ), що i вiдображено у складi статтi «Дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги» (рядок 1125 балансу). Трансформацiю щодо даної статтi балансу по вищеописаних операцiях не проводили.
Крiм того, з ТОВ «Продагромаш» пiдприємство, згiдно з укладеними договорами, проводило розрахунки по безвiдсотковiй поворотнiй фiнансовiй допомозi.
Так, станом на 31.12.2015 року по розрахунках з ТОВ «Продагромаш» рахувалась дебiторська заборгованiсть в сумi 345 тис.грн., яка була вiдображена у складi статтi «Iнша поточна дебiторська заборгованiсть» (рядок 1155 балансу). На протязi 2016 року пiдприємством товариству «Продагромаш» безвiдсоткова поворотна фiнансова допомога не надавалась i не погашалась. Таким чином, станом на 31.12.2016 року по розрахунках з ТОВ «Продагромаш» по безвiдсотковiй поворотнiй фiнансовiй допомозi рахується дебiторська заборгованiсть в сумi 345 тис.грн., що i вiдображено у складi статтi «Iнша поточна дебiторська заборгованiсть» (рядок 1155 балансу). Трансформацiю щодо даної статтi балансу по вищеописаних операцiях не проводили.

Розрахунки з ТОВ «Мелiтор» у 2016 роцi виглядали наступним чином.
Станом на 31.12.2015 року рахувалась кредиторська заборгованiсть по авансах отриманих в сумi 150 тис.грн. (без ПДВ). На протязi 2016 року пiдприємством було реалiзовано ТОВ «Мелiтор» готової продукцiї на суму 680 тис.грн. (без ПДВ). Станом на 31.12.2016 року по розрахунках з ТОВ «Мелiтор» рахується кредиторська заборгованiсть по авансах отриманих в сумi 4 тис.грн. (без ПДВ), що i вiдображено у складi статтi «Поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами» (рядок 1635 балансу). Трансформацiя щодо даної статтi балансу по вищеописаних операцiях проводилась шляхом коригування суми отриманого авансу вiд покупця на суму дебетового залишку податкових зобов»язань з ПДВ.
Крiм того, на протязi 2016 року вiд ТОВ «Мелiтор» пiдприємством отримано ТМЦ на суму 174 тис. грн. (без ПДВ). Заборгованiсть по данiй операцiї станом на 31.12.2016 вiдсутня.

ПАТ «Могилiв-Подiльський машинобудiвний завод» вiд ТОВ “О М З” на протязi 2016 року отримало матерiальнi ресурси для використання їх у виробничiй дiяльностi на загальну суму 207 тис.грн. (без врахування ПДВ).
По розрахунках з ТОВ «О М З» заборгованiсть станом на 31.12.2016р вiдсутня.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Володiння ОЗ здiйснюється на правах власностi на постiйнiй основi. Первiсна вартiсть основних засобiв на початок звiтного перiоду складає 56796 тис.грн., на кiнець 56108 тис. грн. Знос основних засобiв на кiнець року становить 12652 тис. грн., ступiнь зносу 22,54 %. Амортизацiя основних засобiв, нарахована протягом року становить 2423 тис. грн. За звiтний перiод надiйшло основних засобiв на суму 207 тис. грн., вибуло основних засобiв на суму 895тис.грн.
Товариство здає в оренду частину основних засобiв. Дохiд вiд оренди у звiтному перiодi становив 58 тис. грн.
Планiв щодо капiтального будiвництва , значне розширення або удосконалення основних засобiв немає. Екологiчнi питання не впливають на використання активiв.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Основнi проблеми, що виникають та мають значний вплив на дiяльнiсть пiдприємства це пов'язанi iз зниженням платоспроможностi потенцiйних споживачiв, з податковою полiтикою, кредитуванням виробництва, проходженням митних процедур при експортно-iмпортних операцiях, значне зменшення експорту . Цi проблеми призвели до зниження обсягiв виробництва i питомої ваги експорту у структурi реалiзацiї продукцiї пiдприємтсва.
Пiдвищення витрат на енергоносiї у зимовий перiод, рiзке зростання цiн на продукцiю металургiйного комплексу, нестабiльнiсть на ринку зерна позначились на падiннi попиту на продукцiю та призвело до збитковостi пiдприємства.
На внутрiшньому ринку та у країнах СНД значно зросла конкуренцiя з боку iноземних виробникiв (Туреччина, Данiя, Росiя та iншi). Пiднiмати цiни на продукцiю недоцiльно тому, що втрачаються постiйнi споживачi, а збереження стабiльних цiн робить продукцiю пiдприємства збитковою.Важливим є вирiшення питання оперативного повернення державою ПДВ по експортних операцiях. Важливим є вирiшення питання оперативного повернення державою ПДВ по експортних операцiях. Для пiдтримки експорту необхiднi додатковi витрати. Цi витрати повиннi компенсуватися за рахунок податкових пiльг. Назрiла необхiднiсть передбачити розробку нормативної бази для можливостi надання обладнання у лiзинг за кордон. Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень Товариством не вивчено
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У звiтному перiодi було сплачено штрафи в сумi 31 тис. грн. за недоврахування ЄСВ до розмiру мiнiмальної заробiтної плати та 9 тис. грн. за порушення ведення касових операцiй.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Пiдприємство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування та самоокупностi. У звiтному перiодi товариство користувалося кредитами банкiв, iнвестицiй не залучало, не випускало облiгацiй. Можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв реалiзацiї, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства як суб'єкта господарювання необхiдним є придiлення вiдповiдної уваги ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; У звiтному перiодi було укладено 280 договорiв. Виконаних договорiв 60 %.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Для збереження обсягiв виробництва на досить високому рiвнi розробленi заходи по виконанню плану економiчного розвитку товариства у 2017 роцi, якi включають у себе заходи по розробцi нової технiки та новiтнiх технологiй: - впровадження у виробництво багатофункцiональної мiнi комбiкормової установки Р 6- ММКУ-1,5, змiшувача горизонтальної порцiйної дiї стрiчковий Р6-СГПЛ -1000, цеху по виробництву премiксiв та бiовiтамiнних добавок Р6-ЦПП-БДВ-2, котла опалювального водогрiйного Р6-КОВП-25Д, плющильного верстата ПС-600; - впровадженя у виробництво вертикальної сушарки ВС-10М; - агровiбрацiйної сушарки АВС; сепаратора Р6-СВС-6.Разом з тим, виконання планiв впровадження нової технiки i новiтнiх технологiй в значнiй мiрi буде залежати вiд кон'юктури ринку, в першу чергу на зерно, а також на переробне обладнання. При перевиробництвi зерна i падiння на нього цiн може вiдбутися i падiння обсягiв виробництва.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Витрат на дослiдження та розробку у звiтному перiодi не було
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судових справ , стороною в яких виступає Емiтент або його посадовi особи не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. У 2013 роцi значно збiльшився чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї на 12243 тис. грн. у порiвняннi з попереднiм звiтним перiодом i становив 58481 тис. грн. В результатi дало можливiсть у 2013 роцi отримати чистий прибуток в сумi 1178 тис. грн. У 2014 роцi значно скоротився чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї i становив 28364 тис. грн., що на 30117 тис грн. менше попереднього року i товариство отримало чистий збиток в сумi 6912 тис. грн.У 2015 роцi дохiд вiд реалiзацiї продукцiї зменшився i становив 25676 тис. грн. За результатами дiяльностi за 2015 рiк товариство отримало чистий збиток в сумi 9749 тис. грн. У 2016 роцi дохiд вiд реалiзацiї продукцiї значно збiльшився i становив 55969 тис. грн, що на 30293 тис. грн. бiльше попереднього року. За результатами дiяльностi за 2016 рiк товариство отримало збитки в сумi 516 тис. грн. На кiнець 2016 року непокритий збиток у товариствi становить 14991 тис. грн.